Informacje dla inwestorów

NABYŁEM/AM DZIAŁKĘ, CO Z MELIORACJĄ NA NIEJ?

To częste pytanie, które zadawane jest przez nowych właścicieli gruntów, przybywających do spółki.

Gminna Spółka Wodna "BABICE" informuje, iż mając w ręku dokumenty własności wraz z mapą do celów projektowych, nabywca działki występuje z wnioskiem o podanie informacji na temat urządzeń melioracyjnych na działce do:


NADZORU WODNEGO W GRODZISKU MAZOWIECKIM
05-825 Grodzisk Mazowiecki, ul. Tragutta 4a, tel. 22 755 50 56,

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
(pobierz wniosek)

W odpowiedzi otrzymują Państwo mapę sytuacyjno-wysokościową z zaznaczoną orientacyjnie trasą rurociągów drenarskich z podaniem średnic i kierunku spływu zbieranej wody -zgodnie z dokumentacją będącą w posiadaniu Nadzoru Wodnego w Grodzisku Mazowieckim.

Tu należy zwrócić uwagę na fakt, że związku ze zmianami od listopada 2019 r. na wniosku należy zaznaczyć, że chcemy otrzymać mapę a opłata za tę usługę wynosi 10,00 zł.

W związku z tym, że urządzenia melioracyjne nie posiadają geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, wobec powyższego konieczne jest weryfikowanie lokalizacji rurociągów drenarskich poprzez wykonanie odkrywek pod nadzorem spółki wodnej (według Uchwały nr 3/17 Walnego Zgromadzenia Delegatów GSW"BABICE" z dnia 9 lutego 2017 r. w sprawie stawek składek i opłat członkowskich, opłata za wizję lokalną pracownika spółki wynosi 50,00 zł).

Pracownik GSW"BABICE" nanosi na mapę informacje na temat odkrywek, stempluje pieczęcią spółki jak również swoją, opatrzoną podpisem.